Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
Komunikat Burmistrza Miasta Orzesze!
12.03.2020
Ważne


Z troski o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, od 12 do 25 marca 2020 r. zajęcia w szkołach podstawowych, przedszkolach publicznych oraz niepublicznych a także Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Miejskim Ośrodku Kultury zostają odwołane, Działalność swoją zawiesza również obiekt sportowy Orlik, stadion miejski oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pierwsze dwa dni, tj. czwartek 12 marca i piątek 13 marca, to okres przejściowy. W okresie przejściowym w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca zajęcia te zostaną całkowicie zawieszone. Uczniowie nie przychodzą wówczas do przedszkola, szkoły, ani placówki oświatowej.

Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Burmistrz Miasta Orzesze zawiesza do 25 marca 2020 działalność klubów dziecięcych i żłobków na terenie Miasta Orzesze. 

Szanowni mieszkańcy, apeluję o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku. Na stronie internetowej Urzędu Gminy znajdują się wszystkie najważniejsze informacje związane z profilaktyką oraz zasadami bezpieczeństwa. Zachęcamy do ich śledzenia oraz stosowania się do zaleceń w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa.

W miarę możliwości prosimy także o załatwianie spraw w formie elektronicznej lub telefonicznie, a także o ograniczenie osobistych wizyt w instytucjach oraz miejscach publicznych.

Jeśli podejrzewasz u siebie zarażenie koronawirusem, zadzwoń na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia pod numer telefonu: 800-190-590.

Należy zastosować się do wydanych zaleceń przez:

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec

Wojewodę Śląskiego:

http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/komunikat-wojewody-dot-imprez-w-wojewodztwie-slaskim

Kuratorium oświaty:

http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/wazne/zajecia-w-placowkach-oswiatowych-odwolane/

Ponadto należy śledzić na bieżąco media, w których pojawiać się będą aktualne informacje o sposobie postępowania oraz ewentualnych obostrzeniach


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze