Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
Mieszkańcy zdecydują, na co wydać publiczne pieniądze
27.11.2015
Z miasta


Burmistrz oraz Rada Miejska Orzesza proponują mieszkańcom Centrum oraz Jaśkowic zgłaszanie projektów przedsięwzięć służących poprawie warunków życia, które mogłyby być zrealizowane w 2016 roku.

Inicjatywa ta skierowana jest do wszystkich zameldowanych w Centrum Orzesza i w Jaśkowicach pełnoletnich mieszkańców, którzy mają pomysł na wydatkowanie zaplanowanych w budżecie na 2016 rok środków finansowych lub chcą poprzeć inicjatywę sąsiadów z obszaru swojego zamieszkania.

Wymagania:
  1. Projekt musi być realizowany na nieruchomościach w Centrum Orzesza oraz w Jaśkowicach będących wyłącznie własnością gminy.
  2. Do projektu należy przedstawić jego uzasadnienie.
  3. Projekt powinien być poparty przez minimum 10 mieszkańców Centrum bądź Jaśkowic.
  4. Projekt musi mieścić się w kwotach 50 tys. zł brutto dla Centrum Orzesza oraz 25 tys. zł brutto dla Jaśkowic.
  5. Projekt dotyczący przedsięwzięć w Centrum należy przedłożyć radnym Centrum, a dotyczący Jaśkowic – radnym Jaśkowic w formie pisemnej do 31 grudnia 2015 r.
Harmonogram:


Przypomnijmy, że mieszkańcy sołectw: Zawiści, Zazdrości, Mościsk, Gardawic, Zgonia, Zawady, Woszczyc i Królówki też mają do dyspozycji „swoje" pieniądze – są one przyznawane w ramach Funduszu Sołeckiego. O ich przeznaczeniu decydują mieszkańcy podczas zebrań wiejskich. W przyszłym roku będzie to kwota 25 tys. zł na każde sołectwo.

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze