21 sierpnia 2014 Imieniny: Joanny i Franciszki. Pogoda na dziś:   

Władze Miasta
Struktura organizacyjna
Rada Miejska
Wirtualne Biuro
Kontakt i godziny urzędowania
Księga gości
Linki do innych stron
Organizacje pozarządowe - konkursy
Konsultacje społeczne
Małe granty
Gospodarka Odpadami

 

Dzienniki Ustaw

Monitory Polskie

 

Rządowe Centrum  LegislacjiWykaz nazw ulic
Położenie geograficzne
Historia
Dzielnice i Sołectwa
Galerie zdjęć
Sport
Kalendarz Imprez
Parafie
Komunikacja
Biura poselskie i senatorskie
Gazeta Orzeska
Gminny rejestr zabytków
Baza hotelowa
Zarządzanie Kryzysowe
Zamówienia publiczne
Podatki
Oferty inwestycyjne
Zewnętrzne Źródła Finansowania
Gospodarka Nieruchomościami
Planowanie przestrzenne
Szkody górnicze
Dotacje celowe dla osób fizycznych na likwidację niskiej emisji
Strategia Rozwoju Miasta Orzesze

 

 

Informacje dotyczące Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej

 

 

  

 

XVI Dni Orzesza

 

Tegoroczne Dni Miasta odbędą się 9 i 10 czerwca na stadionie MKS ”Sokół” w Orzeszu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Burmistrz Miasta Orzesze, Pan Andrzej Szafraniec.

 

KILKA SŁÓW O ZESPOŁACH I NIE TYLKO:

 

Iga Krefft -mieszkanka Gniewina w Powiecie wejherowskim. Już od najmłodszych lat interesowała się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności muzyką i aktorstwem. Bardzo szybko, w porozumieniu z rodzicami, postanowiła rozwijać się artystycznie. Wzięła udział między innymi w warsztatach wokalno- aktorskich GAMMA w Radomiu, gdzie pod czujnym okiem specjalistów szlifowała emisję głosu, dykcję, taniec i aktorstwo. Dwukrotnie brała udział w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola” (DŻEM, ANDRZEJ PIASECZNY). W przypadku Igi, tytuł programu był bardzo trafiony, ponieważ już w 2007 roku wystąpiła na deskach opolskiego amfiteatru. Wspólnie z Mieczysławem Szcześniak zaśpiewała piosenkę „Dumka na dwa serca”. Rok 2007 okazała się być przełomowy w karierze młodej artystki. Drogą przesłuchań znalazła się w obsadzie musicalu „Akademia Pana Kleksa”, który wystawiany był na deskach warszawskiego teatru muzycznego ROMA. Również w 2007 roku Iga postanowiła wybrać się na casting do najchętniej oglądanego serialu w Polsce, „M jak Miłość”. Młoda, ambitna aktorka bardzo prędko wpadła w oko reżyserom, co zaowocowało rolą Uli, adoptowanej córki Hanki i Marka Mostowiak. Rozwój muzyczny musiał pójść w parze z sukcesami na polu aktorskim, stąd Iga wzięła udział w trzeciej edycji popularnego na Pomorzu konkursu dla wokalistów- KASZUBSKI IDOL. Idze udało się dojść do samego finału! Niestety w ostatnim tygodniu, przed rozstrzygnięciem konkursu, wokalistka zmuszona została do opuszczenia programu. Powodem rezygnacji z walki o miano Kaszubskiego Idola, był początek zupełnie nowej, aktorskiej przygody. Iga Krefft, drogą bardzo silnej selekcji, otrzymała rolę w pierwszej, polskiej produkcji kanału DISNEY CHANNEL. 7 listopada 2010 roku, na chętnie oglądany przez dzieci i młodzież, programie telewizyjny Disneya, pojawił się serial „Do Dzwonka”, gdzie Igę zobaczyć można w roli Agi, przyjaciółki Natki i Domi. „DO DZWONKA” okazał się HITEM Disney Channel w jesienno- zimowej ramówce, w związku z tym już trwają rozmowy, dotyczące nakręcenia drugiego sezonu serialu. Obecnie Iga pracuje również nad własnym materiałem muzycznym.


Kabaret Kałasznikof o sobie:
Z reguły lubimy udzielać wywiadów. Przecież każdy musi jakoś zaspokoić swoją próżność. Czasem dziennikarz nas zaskoczy pytaniem i trzeba kombinować. Kombinowanie jest super. Kałasznikof jednak zdecydowanie sprzeciwia się pytaniom zawsze obecnym i nie odpowiada na żadne pytanie z poniższego zestawu. Dlatego odpowiedzi znajdziecie tutaj i przygotowany dziennikarz wie co zrobić, aby się wywiad udał. A jeśli dziennikarz chce mimo wszystko zadać te pytania. To pozwalamy na skopiowanie poniższych odpowiedzi. Wszystkim pozwalamy. Tylko nic nie zmieniać!
Skąd pomysł na nazwę?
- Rafał wymyślił. Siedzieliśmy, myśleliśmy i już. Doznał wizji, oświecenia. Kałasznikof i tyle. To nic nie znaczy. Fajna nazwa, co?
Skąd czerpiecie pomysły?
- Co to za pytanie? Czerpać to można wodę ze studni przecież. Pomysły same przychodzą do głowy. Trzeba dużo siedzieć i myśleć, wtedy przychodzą.
Co was bawi prywatnie?
- Każdego z nas co innego bawi. Adama na przykład długo bawiła niańka, a potem sam się bawił. Widzieliśmy „ich” już wiele – kabaretów, nie nianiek i dalej nas śmieszą i będą śmieszyć jeszcze trochę - dopóki nie zdziadziejemy.
Kto jest waszym kabaretowym wzorem / na kim się wzorujecie?
- Na nikim się nie wzorujemy, bo nie wolno nam. Doceniamy najlepszych. Szukać chcemy sami. Tyle.
Jaki jest wasz największy sukces?
- Nieosiągnięty. Bo dalej na niego czekamy.
Czy prywatnie tez jesteście tacy zabawni?
- I tak i nie. Zależy od towarzystwa i sytuacji.


DeNuevo - De Nuevo to pasja, emocje i potrzeba serc kilku osób, które tworząc w 2007 roku zespół o tej orzeźwiającej nazwie, odnalazło sposób na przekazanie własnego "Ja". Siedmiu profesjonalnych muzyków wychodząc na scenę, dzieli się z publicznością całą swoją radością życia i entuzjazmem. Dawid Zajda (gitara akustyczna i elektryczna, wokal), Marcin Szermański (gitara flamenco), Albert Kokoszewski (gitara akustyczna, woka)l, Mariusz Szulakowski (perkusja), Wojciech Drabek (gitara basowa), Piotr Matusik (instrumenty klawiszowe) oraz Jarek Krużołek (wokal), tworzą, jak butelka najlepszego hiszpańskiego wina, pełny harmonii, intrygujący bukiet andaluzyjskich brzmień z wyczuwalną nutą rockowych klimatów, przeplatanych rytmami latino, które czynią jego smak rasowym i pełnym mocnego charakteru. Doskonałe do degustowania w blasku świec, potrafi również rozgrzać do doskonałej zabawy... I co ważniejsze, De Nuevo już dziś daje niespotykane bogactwo wrażeń i jak każde wino, z upływem czasu, będzie coraz bardziej szlachetne i cenione. W repertuarze De Nuevo znaleźć można przede wszystkim przeboje: Gipsy Kings, Martires del Compas czy Davida Bisbala, m.in. "Bamboleo", "Volare", "Baila baila", "Buleria" czy "Oye". Zespół prezentuje również własne aranżacje "Maria" Santany, "Un Dos Tres" Rickiego Martina i wiele innych.


Oprócz zespołów specjalnie dla Państwa HAPPY PARK czyli wesołe miasteczko!


Karuzele, zabawa, szaleństwo w Orzeszu!


Dla młodszych uczestników tegorocznych Dni Miasta przygotowaliśmy WIOSKĘ INDIAŃSKĄ, gdzie każdy będzie mógł strzelić z łuku, zrobić ozdobę, zabawić się w Indianina. Dla wszystkich czekają dodatkowe atrakcje i niespodzianki.

 

JUŻ DZIŚ SERDECZNIE ZAPRASZAMY

powrót

Miejski Zespół Oświaty

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej

Miejski Ośrodek Kultury

Miejska Biblioteka Publiczna

Policja

Straż Miejska

Ochotnicze Straże Pożarne

Szpitale

Przychodnie

Apteki

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Orzesze

Wybory Uzupełniające do Senatu RP 7 września 2014 r.

 

Wymiana dowodów osobistych

Informacja meldunkowa

Numeracja nieruchomości

Badanie struktury gospodarstw rolnych

 

UZYSKAJ BEZPŁATNY CERTYFIKAT SEKAP

 

Załatw sprawę przez Internet
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 


 

Ostrzeżenia
meteorologiczne
 

 

 

 

  

 

 


Wszystkie prawa zastrzeżone. UM Orzesze