Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Gimnastyka na Orliku. Za darmo i pod okiem trenera

Protest przeciwko budowie kolei dużych prędkości do CPK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Pomoc dla Ukrainy. Допомога Україні.

Protest przeciwko budowie kolei dużych prędkości do CPK

Kilkadziesiąt osób protestowało w piątek na przejściu dla pieszych na DK81 w Orzeszu-Woszczycach. Tak wyrażali swój sprzeciw wobec planów budowy kolei dużych prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Protest przeciwko Kolei Dużych Prędkości do CPK w Orzeszu-Woszczycach. Fot. UM

Protesty przeciwko projektom i inwestycjom CPK odbyły się w piątek w całej Polsce. Protestowano również w Orzeszu-Woszczycach. Od godz. 17 do 18 kierowcy podróżujący „wiślanką” musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Uczestniczący w akcji przechodzili przez przejście dla pieszych na DK81 w Orzeszu-Woszczycach, co pewien czas przepuszczając samochody.

- Nie chcemy, żeby protest był dla kierowców  uciążliwy. Dlatego rozdajemy im cukierki i ulotki oraz informujemy dlaczego protestujemy – mówili organizatorzy protestu.

Mieszkańcy Orzesza sprzeciwiają się budowie kolei dużych prędkości do CPK, argumentując, że wiąże się to z wyburzaniem domów, firm i niszczeniem przyrody.

- To, co próbuje nam zrobić CPK, jest nie do zaakceptowania przez mieszkańców i przeze mnie. Tutaj jesteśmy razem – Czerwionka-Leszczyny, Orzesze. Nie tylko jesteśmy przeciw, ale mamy pewną propozycję i mamy nadzieję, że będziemy na ten temat rozmawiać – mówi Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza, który brał udział w piątkowym proteście.

 

Banery/Logo