Portal Miasta Orzesze

Koło Gospodyń z Orzesza Woszczyc świetowało Dzień Kobiet

Spotkanie z Okazji Dnia Kobiet zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Orzeszu Woszczycach. Odbyło się w siedzibie tamtejszej OSP.

- Witam serdecznie wszystkie Panie. Mam przyjemność przedstawić Panią Lilę z Ukrainy, która przygotowała dla nas przepyszne ukraińskie potrawy. Dziękujemy za ten gest – mówiła na powitanie  Celina Majcher, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Orzeszu Woszczycach.

Pani Lila mieszka w Orzeszu Woszczycach od listopada zeszłego roku. Na spotkanie Koła Gospodyń, z pomocą zaprzyjaźnionych pań, przygotowała soliankę, pierożki pielmieni, bakłażany z aromatycznym sosem i pomidorami, a na deser naleśniki z jabłkami i serem.

- Bardzo dobrze się tu czuję, ludzie są dla mnie mili, życzliwi. Chciałam się odwdzięczyć za tą dobroć i zrobić dla mieszkańców coś miłego. Mam nadzieję, że wszystkim smakowało – mówiła Pani Lila.

W spotkaniu uczestniczył Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza, który wręczył Paniom upominki z okazji Dnia Kobiet. - Bardzo dziękuję za pracę na rzecz lokalnej społeczności, za zaangażowanie i pasję jaką wkładają panie w działalność Koła Gospodyń Wiejskich, dziękuję za promowanie Orzesza. A z okazji Dnia Kobiet życzę zdrowia, szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń  – mówił podczas spotkania Burmistrz.