Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Burmistrz Orzesza: CPK to dla nas sprawdzian. Trzeba działać!

Młodzi piłkarze z Orzesza na międzynarodowym turnieju w Hiszpanii

W Sejmie mówiono o piśmie Burmistrza w sprawie CPK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Wyślij pocztówkę z Orzesza

Każdego, kto chce wysłać pocztówkę z Orzesza zapraszamy do Urzędu Miejskiego, Miejskiej Biblioteki Publicznej lub Miejskiego Ośrodka Kultury. Znajdują się tam kartki pocztowe, które można wziąć za darmo.

Orzesze - pocztówka

Historia pocztówki liczy sobie przeszło 140 lat. Jej pomysłodawcą był Niemiec Heinrich von Stephen. Pomysł kartki korespondencyjnej, której nie trzeba było wkładać do koperty został przez niego zgłoszony na konferencji pocztowej w Karlsruhe 30 listopada 1865 roku. W Polsce pierwsze karty z życzeniami świątecznymi pojawiły się około 1870 roku. Nazwę pocztówka wymyślił w 1900 roku Henryk Sienkiewicz.

Każdego, kto lubi wysyłać pocztówki do rodziny lub znajomych zapraszamy po odbiór kartek z Orzesza. Są dostępne w Urzędzie Miejskim (Biuro Podawcze lub pokój nr 19), w Bibliotece Miejskiej i Miejskim Ośrodku Kultury.  Są bezpłatne.

Banery/Logo