Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Tomasz Szier został Zastępcą Burmistrza Miasta Orzesze

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Ponad 250 ankiet w sprawie dofinansowania do OZE

Przypominamy, że Gmina Orzesze ma możliwość pozyskania dla swoich mieszkańców dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii. Dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii może wynieść nawet 85 proc.

Urząd Miejski w Orzeszu stara się dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii. Do końca lipca 2023 roku musi złożyć wniosek. Rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski ma nastąpić w IV kwartale tego roku.

23 i 27 marca 2023 roku odbyły się spotkania informacyjne dla mieszkańców Orzesza, po których osoby zainteresowane dofinansowaniem wypełniały ankiety informacyjne. Do UM wpłynęło ich ponad 250. Na ich podstawie zostały wytypowane inwestycje, którymi mieszkańcy są najbardziej zainteresowani: pompa ciepła + panele fotowoltaiczne + magazyn energii, panele fotowoltaiczne + magazyn energii, pompa ciepła + panele fotowoltaiczne.

Złożenie ankiety nie jest jednoznaczne ze złożeniem wniosku o dofinansowanie. Dopiero po rozstrzygnięciu konkursu przez Urząd Marszałkowski dowiemy się czy Gmina Orzesze otrzymała dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii. Wówczas mieszkańcy będą mogli złożyć stosowne wnioski. O szczegółach będziemy informować na www.orzesze.pl oraz Facebooku Gazety Orzeskiej.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim Orzesze pod nr tel. (32) 32 488 18.

Banery/Logo