Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nie trzeba już oświadczenia, żeby oddać odpady do PSZOK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Aktualności

Artykuły

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie:

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3
  w Orzeszu – Zawadzie
  zaprasza Rodziców i Uczniów przyszłych klas I
  na SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
  w dniu 11.06.2024r. ( wtorek )
  na godzinę 17:0O.

  Czytaj Więcej o: Ogłoszenie
 • Międzyszkolna debata - nie

  •  

   

  • Międzyszkolna DEBATA Młodzieży (nie)Bezpieczny Internet.

  • - pod takim hasłem 24 kwietnia odbyła się w Szkole Podstawowej w Orzeszu-Zawadzie DEBATA Młodzieży (nie)Bezpieczny Internet. Zaprosiliśmy do udziału przedstawicieli klas 7 i 8 wszystkich orzeskich szkół. Razem było prawie 80 młodych ludzi, którzy zastanawiali się nad korzyściami i zagrożeniami „bycia w sieci” w różnych obszarach.
   Spotkanie rozpoczęło się od zaangażowania wszystkich uczestników projektu w grę
   TAK/NIE, podczas której musieli podjąć decyzję, po której stanąć stronie odpowiadając na pytania związane m.in. z relacjami, zagrożeniami i korzyściami serfowania w Internecie,
   Po grze aktywizującej, młodzież wybrała spośród siebie reprezentacje uczniów każdej szkoły. Losowo zostali oni przydzieleni do grup debatujących: KORZYŚCI i ZAGROŻENIA, których zadaniem było przygotowanie się do aktywnej debaty. Młodzi ludzie z różnych szkół
   – którzy spotkali się po raz pierwszy - musieli na początek poznać się i podjąć współpracę w swoich grupach zastanawiając się nad argumentami mającymi przekonać opcję przeciwną do swojego stanowiska. Jedna z grup starała się udowodnić, że przebywanie w sieci może być dawać wiele satysfakcji w różnych obszarach, druga zwrócić uwagę na wynikające stąd zagrożenia.
   W tym czasie publiczność wzięła udział w ankiecie dotyczącej zagrożenia uzależnieniem od Internetu, której wyniki omówiono na podsumowaniu, ale też miała możliwość przedstawienie własnych pomysłów - korzyści i zagrożeń związanych z przebywaniem w sieci nie tylko młodych ludzi.
   W czasie debaty padły argumenty związane z ogromnymi możliwościami, jakie daje Internet w obszarze m.in. nauki, rozrywki, pracy, ale też nawiązywania znajomości i bycia w relacjach. Z drugiej strony młodzież mówiła o hejcie, wyłudzaniu danych, cyberprzemocy i rozpadzie relacji koleżeńskich, przyjacielskich, rodzinnych(!) a nawet wynikających stąd chorobach, np. depresji czy uzależnieniach.
   Nawiązywanie relacji i bycie w relacjach w sieci to bardzo ważna część życia młodych ludzi. Jest to dla nich codzienność i rzeczywistość. Mówiąc o tym, argumentowali m.in. brakiem granic i związanymi z tym faktem ogromnymi możliwościami „bycia w kontakcie społecznym” i „bycia w ogóle”. Jednocześnie bardzo mocno zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw w tego typu kontaktach co może - ich zdaniem - doprowadzić do tego, że będzie to jedyny ich kontakt z drugim człowiekiem.
   Na pewno nie uzgodniliśmy wspólnego stanowiska, nie przekonaliśmy do jednej słusznej racji, bo – jak stwierdzili - takiej przecież nie ma. Internet jest dzisiaj czymś, czego nie da się ot tak odłączyć i zastąpić czymś innym. Daje praktycznie nieograniczone możliwości, ale też może stanowić ogromne zagrożenie – i o tym trzeba pamiętać wchodząc do sieci.
   Wyłącznie od nas samych zależy czy będziemy tam bezpieczni. Wiedza, odpowiedzialność i rozsądek pozwolą nam na bezpieczne przebywanie w sieci i na korzystanie z wszystkich jego możliwości.

  Czytaj Więcej o: Międzyszkolna debata - nie
 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie:

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3
  w Orzeszu – Zawadzie
  zaprasza Rodziców i Uczniów przyszłych klas I
  na SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
  w dniu 11.06.2024r. ( wtorek )
  na godzinę 17:0O.

  Czytaj Więcej o: Ogłoszenie

Banery/Logo