Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Prezentujemy kolejne przedszkola w Orzeszu

Na koniec naszego cyklu „Sezon ogórkowy, ale nie w naszych szkołach” opisujemy orzeskie przedszkola. Wczoraj opisaliśmy "jedynkę" i "dwójkę". Dzisiaj czas na Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 6 i Przedszkole nr 7.

Przedszkole Nr 3 w Orzeszu Zawadzie, obecnie pod nazwą "Tęczowy Promyk" zostało wybudowane jako dwuoddziałowe. Wychodząc naprzeciw rodzicom i dużemu zapotrzebowaniu na miejsca utworzono dwa dodatkowe oddziały. W 2016 roku zaadoptowano i przebudowano pomieszczenia, które do tego czasu pełniły funkcję mieszkania. Obecnie dzieci uczęszczające do przedszkola korzystają z czterech sal zabaw wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne i atrakcyjne zabawki.

P3 posiada dwa monitory interaktywne,  magiczny dywan, matę muzyczną Keyboard, zestaw do nauki kodowania oraz teatrzyk „Kamishibai”. Placówka dzięki projektom unijnym wzbogaciła swoją bazę o pomoce dydaktyczne m.in. sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć dydaktycznych oraz specjalistycznych takich jak: terapia ręki, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, elementy integracji sensorycznej. To pozwala na edukację i wsparcie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Znajduje się tu gabinet do zajęć logopedycznych, terapii pedagogicznej i rewalidacji. Jest on wyposażony w nowoczesne programy multimedialne Edusensus oraz atrakcyjne gry i pomoce dydaktyczne. Udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa pozwolił uzupełnić biblioteczkę o nowe pozycje książkowe dla dzieci. W ostatnim czasie wykonano remont dwóch sal zabaw.

Dzieci mogą korzystać z dwóch placów zabaw -  przedszkolnego oraz miejskiego, który mieści się tuż obok. Ten pierwszy w obecnym roku szkolnym został doposażony w nowe huśtawki i inne urządzenia.

Przedszkole nr 6 „Zdrowe Jagódki” w Orzeszu Zawiści to obecnie 5-oddziałowe przedszkole, do którego uczęszcza 125 dzieci . Oprócz sal do zajęć posiada gabinet logopedyczny oraz jadalnię. Wszystkie sale wyposażone są w sprzęt multimedialny, w placówce znajdują się: 1 tablica i 3 ekrany interaktywne, rzutniki oraz magiczny dywan. Dzieci mogą się bawić w pięknie urządzonym ogrodzie i na placu zabaw z wydzielonymi strefami dla poszczególnych grup.

Placówka od lat realizuje własne programy edukacyjne o tematyce zdrowotnej i sportowej. W ostatnim roku wykonano wiele remontów, które poprawiły jakość i funkcjonalność placówki dzięki czemu może ona w pełni realizować zadania dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze.

- Myślami jesteśmy już w nowym przedszkolu, którego budowa rozpoczęła się w tym roku. Marzymy o pięknych, nowych, przestronnych salach gdzie będziemy mogli rozwijać sportowo-zdrowotny profil naszej placówki – mówi Bernadeta Siecińska, dyrektor Przedszkola nr 6.

Przedszkole nr 7 w Orzeszu Gardawicach jest 5-oddziałowe, uczęszcza do niego 125 dzieci. Nie ma tu barier architektonicznych. Jest pięć dużych, jasnych i dobrze wyposażonych sal zajęć, trzy z nich mają klimatyzację. Placówka wyposażona jest w projektory mulimedialne, tablicę interaktywną oraz magiczny dywan, co umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć dydaktycznych. Priorytetem P7 jest edukacja zdrowotna i czytelnicza, dlatego bierze ono udział w ogólnopolskich programach edukacyjnych o tej tematyce. W roku szkolnym 2021/2022 zdobyło tytuł „Najlepszego przedszkola w powiecie mikołowskim” w rankingu Dziennika Zachodniego, a jeden z nauczycieli zdobył tytuł „Najlepszego nauczyciela wychowania przedszkolnego w powiecie mikołowskim”.

W roku szkolnym 2022/2023 przeprowadzono modernizację budynku, w wyniku której powstała dodatkowa sala zajęć dla dzieci. Przedszkolna kuchnia przygotowuje smaczne i zdrowe posiłki. Jedna z nauczycielek prowadzi nieodpłatne zajęcia szachowe dla najstarszych grup. – W przyszłości chcielibyśmy prowadzić również zajęcia z programowania z wykorzystaniem Robotów Photon  – mówi Mirosława Dziuba, dyrektor Przedszkola nr 7.

Przedszkole korzysta  z dwóch placów zabaw usytuowanych przy budynku.

 

 

Banery/Logo