Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Tomasz Szier został Zastępcą Burmistrza Miasta Orzesze

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Kolejne spotkanie w sprawie Kolei+ na trasie Jastrzębie Zdrój – Katowice

W dniu 18.12.2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Burmistrza Miasta oraz pracowników Urzędu Miejskiego Orzesze z przedstawicielami Polskich Linii Kolejowych i przedstawicielami wykonawcy projektu pn. „Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia-Zdroju z Katowicami”.

Przedstawiciele PKP PLK oraz wykonawcy zobowiązali się przeanalizować uwagi i sugestie wniesione na spotkaniu przez przedstawicieli UM. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie rozwiązań przyjętych w wyżej wymienionym projekcie. Przed spotkaniem z mieszkańcami projekt, zaakceptowany wcześniej przez Marszałka Województwa Śląskiego, zostanie przedstawiony do wglądu Burmistrzowi Miasta Orzesze.

- 20 listopada 2023 roku podczas spotkania z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 3 w Orzeszu Zawadzie obiecałem kolejne spotkanie, tym razem mieszkańców z przedstawicielami PKP PLK i wykonawcy. Zapewniam, że odbędzie się ono najszybciej jak to będzie możliwe, a o terminie poinformuję mieszkańców na stronie UM Orzesze i Facebooku Gazety Orzeskiej – mówi Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

Banery/Logo