Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Tomasz Szier został Zastępcą Burmistrza Miasta Orzesze

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Kolej +. Budowa drugiego toru na trasie Katowice Ligota – Orzesze Jaśkowice

10 stycznia tego roku odbyło się pierwsze spotkanie Burmistrza Miasta Orzesze oraz pracowników Urzędu Miejskiego z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A oraz przedstawicielami wykonawcy projektu pn. „Zwiększenie zdolności przepustowej linii kolejowej nr 140 na odc. Katowice Ligota – Orzesze Jaśkowice poprzez budowę drugiego toru i dodatkowych przystanków osobowych”.

Projektant (konsorcjum firm: FONON Sp. z o.o. oraz WPPK Sp. z o.o.) przedstawił założenia projektowe przyjęte w Koncepcji Programowo-Przestrzennej. Prezentacja, którą pokazano w Urzędzie Miejskim Orzesze znajduje się poniżej.

Poruszono następujące zagadnienia:

  1. Budowy nowego toru kolejowego na odcinku od stacji kolejowej w Orzeszu do stacji kolejowej w Orzeszu Jaśkowicach. Dodatkowy tor kolejowy będzie zlokalizowany na terenach kolejowych wzdłuż istniejącego toru, od strony ulic Jaśkowickiej i Fabrycznej.
  2. Przebudowy stacji kolejowej w Orzeszu, w tym: dostosowania projektowanej infrastruktury do istniejącego centrum przesiadkowego, połączenia pieszego z ulicą Kochanowskiego, przebudowy przejścia podziemnego.
  3. Przebudowy wiaduktu nad ul. Gliwicką i prowadzonych przez projektanta uzgodnień z Zarządem Dróg Wojewódzkich w związku z aktualną przebudową DW 925.
  4. Omówiono kwestię skrzyżowań torów kolejowych z ulicami Szklarską, Traugutta, Bieni i Wolności.
  5. Przebudowy stacji kolejowej w Orzeszu Jaśkowicach.

 

W związku z dużą ilością przedstawionych przez burmistrza uwag do przedłożonej dokumentacji odbędzie się jeszcze jedno robocze spotkanie w celu zaprezentowania Koncepcji Programowo-Przestrzennej z już uwzględnionymi uwagami. W następnym etapie zaplanowane zostaną konsultacje społeczne w przedmiotowej sprawie.

 

Banery/Logo