Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nie trzeba już oświadczenia, żeby oddać odpady do PSZOK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Międzyszkolna debata na temat internetu

Międzyszkolna Debata Młodzieży (nie)Bezpieczny Internet odbyła się 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zawadzie. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas 7 i 8 wszystkich orzeskich szkół. 

Na początku spotkania, jego uczestnicy zastanawiali się czy chronią siebie i swoje dane w sieci. Czy twoje hasło ma więcej niż 7 znaków? Czy czytasz regulaminy aplikacji zanim je zaakceptujesz? Czy przyjmujesz zaproszenia od każdej osoby w social mediach? Czy masz różne hasła do różnych kont? - to tylko niektóre z pytań, na które musiała odpowiedzieć młodzież.

Potem odbyła się debata. Część uczniów przedstawiła argumenty za tym, że korzystanie z sieci może być niebezpieczne, a pozostali mówili o korzyściach płynących z dostępu do internetu.  Padły argumenty związane z ogromnymi możliwościami, jakie daje internet w obszarze np. nauki, rozrywki, pracy czy nawiązywania znajomości, a z drugiej strony młodzież mówiła np. o hejcie, wyłudzaniu danych, cyberprzemocy i rozpadzie relacji koleżeńskich, a nawet wynikającej stąd depresji. Uczniowie dyskutowali ze sobą, przekonywali się nawzajem, nie pozostawiali kontrargumentów bez odpowiedzi. Publiczność aktywnie włączała się w dyskusję. Świadczy to o wadze podjętego tematu i poważnym potraktowaniu go przez młodzież.

Podczas debaty publiczność wzięła udział w ankiecie dotyczącej zagrożenia uzależnieniem od internetu (wyniki omówiono na podsumowaniu) i miała możliwość przedstawienie własnych spostrzeżeń dotyczących korzystania z sieci.

Debatę przeprowadzono w ramach miejskiego projektu profilaktycznego realizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Orzeszu.

Banery/Logo