Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

III Śląski Protest przeciwko KDP/CPK

Seniorzy doskonale bawili się na festiwalu w Orzeszu

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Stypendia dla zdolnych uczniów

Aż 82 orzeskich uczniów otrzymało stypendium Burmistrza Miasta Orzesze. Mogą pochwalić się wysoką średnią i imponującymi wynikami w wielu konkursach.

Uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Miasta Orzesze

Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza i Jan Mach, Przewodniczący Rady Miejskiej gratulowali młodym ludziom sukcesów podczas uroczystości w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu Jaśkowicach.

- Serdecznie gratuluję młodym ludziom szczególnych osiągnięć w nauce. Wasze dokonania świadczą o ciężkiej oraz wytrwałej pracy, są powodem do dumy, satysfakcji i inspiracją dla innych. Mam nadzieję, że staną się też zachętą do podejmowania coraz trudniejszych wyzwań. Jednocześnie dziękuję Rodzicom, za to, że troszczycie się Państwo o swoje dzieci i jesteście zaangażowani w ich edukację. Dziękuję również Nauczycielom za to, że jesteście dla swych uczniów mistrzami i najlepszymi towarzyszami w drodze do zdobywania wiedzy -  mówi Mirosław Blaski.

W uroczystości wziął również udział Michał Halski, student Politechniki Śląskiej, który otrzymał Stypendium Ministra Edukacji i Nauki, za znaczące osiągnięcia naukowe za rok akademicki 2021/2022. - Niech to wyjątkowe wyróżnienie będzie dla Pana motywacją do podejmowania kolejnych, ambitnych wyzwań. Życzę Panu kolejnych sukcesów, które otworzą drzwi do wymarzonej kariery - mówi Burmistrz Miasta Orzesze.

Stypendia Burmistrza Miasta Orzesze  przyznawane są zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Orzesze z dnia 27 lutego 2020 roku, według następujących kryteriów: osiągnięcie wybitnych wyników w nauce za dany rok szkolny, średnia ocen od 5,40 dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, średnia ocen od 5,70 dla uczniów klas IV, V, VI szkoły podstawowej; uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w konkursach lub olimpiadach organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej lub Śląskie Kuratorium Oświaty; uzyskanie wysokiego wyniku w konkursach przedmiotowych lub olimpiadach o zasięgu międzynarodowym, krajowym, wojewódzkim (I miejsce lub równoważne) organizowanych przez inne podmioty nie wymienione w pkt.2.

Banery/Logo