Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Połączenie kolejowe Jastrzębia Zdroju z Katowicami przez Orzesze

List otwarty burmistrza Orzesza do mieszkańców w sprawie CPK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Burmistrz i mieszkańcy Orzesza protestowali w Katowicach

Śląski protest przeciwko budowie kolei dużych prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego odbył się w sobotę w Katowicach. Wzięli w nim udział Mirosław Blaski, Burmistrz Miasta Orzesza i Jan Mach, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Pogoda nie zniechęciła mieszkańców Orzesza, którzy w sobotę stawili się na proteście w Katowicach. „Nie dla CPK”, „Naszych domów nie oddamy”- skandowały w sobotę osoby, które przeszły z Placu Wolności, ulicą 3 Maja na katowicki Rynek. Mieli bębny, syreny i gwizdki. Nieśli transparenty z napisami: "Stop kolei, która dzieli", "Nie dla Kolei Dużych Prędkości przez Orzesze". W ten sposób wyrażali swój sprzeciw przeciwko budowie kolei dużych prędkości do CPK, która skazuje wielu ludzi na wysiedlenia, utratę domów, gospodarstw,  firm i przedsiębiorstw. Protestujący tłumaczyli, że bronią swoich ojcowizn, rodzin oraz miejscowości.

W proteście wziął też udział Mirosław Blaski, Burmistrz Miasta Orzesze i Jan Mach, Przewodniczący Rady Miejskiej. -  Robimy wszystko by, ewentualne powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego i związanych z nim inwestycji odbyło się z uwzględnieniem naszych zasad. Od dawna razem z innymi jednostkami samorządu terytorialnego mówiliśmy o tym, że można było nieco zmienić bieg jednego z wariantów i nie trzeba byłoby wyburzać żadnego domu pod budowę kolei dużych prędkości do CPK – mówi Mirosław Blaski.

Więcej informacji na temat CPK znajduje na https://orzesze.pl/p,364,cpk-centralny-port-komunikacyjny

Banery/Logo