Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Przenosiny placu zabaw

Plac zabaw, który znajdował się przy ul. Wiosny Ludów w Orzeszu zostanie przeniesiony za teren znajdujący się za Netto. Prace już się rozpoczęły.

W połowie 2021 roku firma DERUM zwróciła się do Mirosława Blaskiego, Burmistrza Orzesza z propozycją nabycia od Miasta działki, na której znajdował się plac zabaw przy ul. Wiosny Ludów w Orzeszu. Propozycja firmy została przedstawiona radnym, którzy pozytywnie ją zaopiniowali. W wyniku kolejnych negocjacji ustalono, że firma w zamian za działkę przy ul. Wiosny Ludów, przekaże Miastu nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Stuska w Orzeszu Jaśkowicach (która docelowo będzie przeznaczona na miejsca parkingowe dla szkoły i przedszkola) oraz dopłaci Miastu ustaloną kwotę.

24 czerwca 2022 r. zawarto umowę notarialną zamiany nieruchomości wraz z dopłatą na rzecz Miasta. Pod koniec 2022 roku rozpoczęły się prace związane z likwidacją starego placu zabaw.

Nowy plac zabaw zostanie wybudowany przy ul. Wyspiańskiego, na działce nr 865/110. Znajdzie się tu 11 nowych urządzeń: zestaw zabawowo-sprawnościowy, małpi gaj, huśtawki pojedyncza oraz podwójna, bocianie gniazdo, sprężynowce: auto, czteroosobowa kończyna, kiwak dwuosobowy, papuga, huśtawka równoważnia, stół do gry w szachy). Wykorzystane zostaną również urządzenia ze starego placu zabaw: tyrolka, wieża linowa, skałka wspinaczkowa i karuzela.

Jeśli prace pójdą zgodnie z planem nowy będzie gotowy przed wakacjami.

Banery/Logo