Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Orzeszu

60 wolontariuszy ze wszystkich szkół podstawowych kwestowało w niedzielę w Orzeszu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Ludzie byli bardzo mili, zatrzymywali się, chętnie z nami rozmawiali i wrzucali do puszek duże kwoty. Bardzo im za to dziękujemy – mówili Zuzia, Amelia, Szymon, Karol - wolontariusze WOŚP ze Szkoły Podstawowej nr 1.

- Udział w WOŚP to fajna przygoda, a przy okazji można zrobić coś dobrego – dodawał Piotrek ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Rekordzistą okazał się Adrian Madeja, ósmoklasista ze Szkoły Podstawowej  nr 1, który zebrał do puszki największą kwotę - 3706,57 zł. – Kwestowałem od godz. 6.30. Mieszkańcy byli bardzo życzliwi, chętnie wrzucali pieniądze do puszki – opowiadał Adrian.

45332,96 zł to wstępna kwota jaką Sztab #631 Orzesze- Zawada zebrał podczas finału WOŚP. To pieniądze z puszek wolontariuszy oraz tych ustawionych w sklepach i firmach., a także pieniądze zebrane w sztabie gdzie każdy mógł kupić pyszne ciasta oraz wziąć udział w loterii fantowej.

- Dziękujemy wszystkim, którzy okazali nam pomoc i wsparcie. Zwłaszcza rodzicom uczniów naszej szkoły, którzy zawsze są chętni żeby upiec ciasta, podarować upominki na loterię fantową.  Cieszymy się, że młodzież ze wszystkich orzeskich szkół bardzo chętnie włącza się w akcję. Trzeba pamiętać, że uczniowie kwestują przez cały dzień niezależnie od pogody, a pamiętam lata kiedy zbierali pieniądze w deszczu albo przy minus 20 stopniach – mówi Ilona Czardybon, zastępca dyrektora SP3 w Orzeszu Zawadzie, która od 22 lat organizuje finał WOŚP w szkole.

Banery/Logo