Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nie trzeba już oświadczenia, żeby oddać odpady do PSZOK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Trwa nabór do programu „Moja Mała Ojczyzna"

Rozpoczął się nabór do programu Fundacji BGK „Moja Mała Ojczyzna”. Dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł mogą otrzymać gminy do 100 tys. mieszkańców, a także inne podmioty prowadzące działalność w takich gminach, np. biblioteki, domy kultury, czy koła gospodyń wiejskich.

Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego ogłosiła nabór wniosków w siódmej edycji konkursu „Moja Mała Ojczyzna”. Dofinansowanie otrzyma 60 najlepszych projektów. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości do 40 tys. zł. Konkurs przeznaczony jest dla gmin do 100 tys. mieszkańców oraz innych podmiotów prowadzących działalność w takich gminach, np. bibliotek, domów kultury, czy kół gospodyń wiejskich zarejestrowanych ARiMR.

„Celem Konkursu jest aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania lokalnej przestrzeni publicznej, poprawy estetyki, funkcjonalności, modernizacji lub działań proekologicznych, takich jak ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, surowce naturalne itp.” – wskazano w regulaminie.

Zgodnie z regulaminem środki można przeznaczyć m.in. na poprawę lokalnej przestrzeni publicznej towarzyszącej zaspokojeniu potrzeb mieszkańców; upamiętnienie wydarzeń, miejsc oraz bohaterów historycznych; wsparcie infrastruktury placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych. Projekty zgłoszone do konkursu powinny być zrealizowane w terminie od 02.01.2024 r. do 31.08.2024 r.

O dofinansowanie w siódmej edycji konkursu mogą ubiegać się również podmioty, które otrzymały wsparcie w poprzednich edycjach, pod warunkiem terminowego i prawidłowego rozliczenia projektu. Wnioski można składać do północy 15 czerwca poprzez formularz online.

Wzór wniosku oraz regulamin konkursu do pobrania pod tekstem.

Banery/Logo