Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nie trzeba już oświadczenia, żeby oddać odpady do PSZOK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

Głośne czytanie ma duże znaczenie niezależnie od naszego wieku.
Dzieciom rozwija wyobraźnię, w następnym etapie poszerza słownictwo, znajomość gramatyki, ćwiczy pamięć, przekazuje wiedzę o świecie i przede wszystkim zawsze jest okazją do budowania więzi rodzinnych oraz
wspólnego spędzania czasu.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji również w naszej szkole 29.09.2023 r. został zorganizowany Dzień Głośnego Czytania.
Czytaliśmy m. in. baśnie H. Ch. Andersena, wiersze Naszego Patrona Władysława Broniewskiego, książki Justyny Drzewickiej, Joanny Porazińskiej, Danuty Parlak, Marii Kruger, Joanny Papuzińskiej.
Czytanie odbyło się w grupach przedszkolnych oraz w klasach od I do VIII. Uczniowie również czytali na przerwach w bibliotece oraz korzystali z kącika czytelniczego stworzonego na ten dzień.
W obchody tego dnia włączyli się babcia i mamy naszych przedszkolaków, wychowawcy klas, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Serdeczne podziękowania dla p. Małgorzaty Buli, p. Celiny Urbańczyk, p. Klaudii Łajczak. p. Barbary Skrzypczyk, p. Martyny Mitrenga oraz wszystkich chętnych uczniów, którzy zaangażowali się w akcję i wprowadzili w zaczarowany świat książek naszych przedszkolaków oraz uczniów.

 

Banery/Logo