Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nie trzeba już oświadczenia, żeby oddać odpady do PSZOK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Żaczek ma już 30 lat

30 lat minęło…. jak jeden dzień !!!

 

Aż się wierzyć nie chce, że to już 30 lat „Żaczek” jest z nami. 

 

Jak to się zaczęło?

 

 

W stworzenie gazetki szkolnej zaangażowani byli: pani Teresa Potysz ówczesny nauczyciel geografii, pani bibliotekarka i grupa uczniów - Magda Bania, Kasia Pozór, Patrycja Syrnicka, Marcin Biel i Krzysztof Hajduk.

Aby nadać imię naszej gazetce ogłoszony został konkurs na nazwę. Spośród wielu propozycji redaktorzy wraz z opiekunem wybrali sympatyczny tytuł „Żaczek”, wymyślony przez Joasię Borucką. 

W swoich początkach „Żaczek” był pisany ręcznie a tylko dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych osób można go było kserować w czasach, kiedy ksero było rzadkością. Żeby artykuły były bardziej czytelne z czasem korzystano z maszyny do pisania (w dzisiejszych czasach mają wartość muzealną). Z nadejściem komputerów zaczęto je wykorzystywać przy wydawaniu „Żaczka”. Współczesne numery opracowywane są w programie Corel. 

 

Od początku stałą rubryką są wiadomości z życia szkoły. Na łamach gazetki zamieszczano również informacje z wielu innych dziedzin: sport, przyroda, język polski, matematyka, motoryzacja, wywiady, wiadomości z kraju i ze świata, dowcipy, wiersze i opowiadania autorstwa uczniów, życzenia świąteczne i urodzinowe, symbolika świąt, informacje z życia gwiazd, przepisy kulinarne itd. Uczniowie i nauczyciele zamieszczali różne zagadki i konkursy. Wielką atrakcja od lat są krzyżówki z nagrodami.

 

Jak będzie wyglądał „Żaczek” za 30 lat? W jakim kierunku pójdą redaktorzy i opiekunowie z nim związani?

 

Życzymy gazetce aby przetrwała, żeby dostarczała radości tworzenia i integrowała społeczność naszej szkoły wiele, wiele lat!!!

Banery/Logo