Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nie trzeba już oświadczenia, żeby oddać odpady do PSZOK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Stypendia dla zdolnych uczniów

71 orzeskich uczniów otrzymało stypendia Burmistrza Miasta Orzesze za rok szkolny 2022/2023.  Mogą pochwalić się wysoką średnią i wygranymi w konkursach.

Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza i Jan Mach, przewodniczący Rady Miejskiej gratulowali młodym ludziom sukcesów podczas uroczystości w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu Jaśkowicach, która odbyła się 12 października 2023 roku.

- Serdecznie gratuluję zgromadzonym tu młodym ludziom wspaniałych wyników w nauce. Pragnę podziękować za Wasz wysiłek i pracę, które włożyliście w rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie wiedzy. Wszystkie osiągnięcia, zarówno te małe, jak i wielkie, są powodem do dumy dla Was samych, Waszych rodzin i dla całej szkolnej społeczności. Sukcesów nie można mierzyć  jedynie ocenami czy dyplomami. Wasze prawdziwe dokonania są o wiele większe - to wytrwałość, umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami i rozwój osobisty. Wielkie słowa uznania za to, że nigdy się nie poddajecie i dążycie do realizacji swoich celów. Jednocześnie dziękuję Rodzicom i Opiekunom, za to, że troszczycie się Państwo o swoje dzieci i jesteście zaangażowani w ich edukację. Dziękuję również Nauczycielom za cierpliwość, zaangażowanie i troskę, którą okazujecie naszym uczniom każdego dnia -  mówił Mirosław Blaski.

Stypendia Burmistrza Miasta Orzesze przyznawane są zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Orzesze z dnia 27 października 2022 roku, według następujących kryteriów: osiągnięcie wybitnych wyników w nauce w roku szkolnym, którego dotyczy wniosek uzyskanych na: świadectwie szkolnym przez uczniów klas IV, V, VI szkoły podstawowej - średnia ocen od 5,70; świadectwie szkolnym przez uczniów klasy VII szkoły podstawowej - średnia ocen od 5,40; świadectwie ukończenia szkoły przez uczniów klasy VIII szkoły podstawowej - średnia ocen od 5,40; uzyskanie tytułu laureata lub finalisty konkursu przedmiotowego organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Banery/Logo