Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nie trzeba już oświadczenia, żeby oddać odpady do PSZOK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Można składać wnioski o przyznanie stypendiów za dobre wyniki w nauce

Wnioski o przyznanie Stypendiów Naukowych Burmistrza Miasta Orzesze za rok szkolny 2021/2022 należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego Orzesze do 31 lipca 2022r.

Wręczenie świadectwa

Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć uwierzytelnione - za zgodność z oryginałem - kserokopie dokumentów potwierdzających konkretne osiągnięcia kandydata w danym roku szkolnym.

- Gratuluję uczniom orzeskich szkół wspaniałych wyników w nauce oraz wysokich lokat w olimpiadach, konkursach i zawodach. Dziękuję im za wytężoną pracę, pasję, chęć rozwijania talentów  i życzę kolejnych sukcesów – mówi Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza.

Stypendium może być przyznane uzdolnionym uczniom: za osiągnięcie wybitnych wyników w nauce za dany rok szkolny (średnia ocen od 5,40 dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, średnia ocen od 5,70 dla uczniów klas IV, V, VI szkoły podstawowej), za uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w konkursach lub olimpiadach organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej lub Śląskie Kuratorium Oświaty, za uzyskanie wysokiego wyniku w konkursach przedmiotowych lub olimpiadach o zasięgu międzynarodowym, krajowym, wojewódzkim (I miejsce lub równoważne) organizowanych przez inne podmioty.

 

Banery/Logo