Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Dzikie lodowiska

W związku z obniżającymi się temperaturami na zewnątrz przypominamy o zagrożeniach wynikających z przebywania na zamarzniętych akwenach wodnych.

W związku z obniżającymi się temperaturami na zewnątrz przypominamy o zagrożeniach wynikających z przebywania na zamarzniętych akwenach wodnych. Apel skierowany jest głównie do dzieci oraz wędkarzy. Nigdy nie wiadomo ile osób musi wejść na lód, by ten się załamał? To skrajna nieodpowiedzialność zazwyczaj jest przyczyną tragedii. W przypadku załamania się lodu, ratunek może nie przyjść na czas.

Jeżeli już ktoś wszedł na lód i ten zaczyna trzeszczeć i pękać, należy się szybko na nim położyć, by rozłożyć ciężar ciała na możliwie dużej powierzchni, należy bezwzględnie zachować spokój, nie wpadać w panikę, podejmować szybkie i zdecydowane decyzje bez wykonywania zbędnych czynności należy złapać się krawędzi lodu, starać się wpełznąć na lód, trzymać się mocno rzuconego sprzętu.

W razie możliwości wystąpienia zagorzenia warto przypomnieć obowiązujący numery alarmowy 112. W rozmowie z operatorem należy udzielać możliwie szczegółowych i rzeczowych odpowiedzi na pytania – szczególnie dotyczące lokalizacji w terenie.

Banery/Logo